Czy znajdywanie wartościowych treści, jest Twoją super mocą? Polska społeczność ma szansę na wzrost, potrzebujemy jednak dwóch kuratorów!

steem-superhero.jpg

Pamietam czasy, gdy na tagu #polish pojawiał się jeden post na tydzień lub mniej, a polski kanał na steemit.chat milczał niczym nieprzygotowany uczeń wywołany do odpowiedzi. Te czasy jednak już dawno są za nami :)

Polska społeczność ma się świetnie, rośnie dynamicznie, ciągle pojawiają sie nowe osoby. Jest dobrze, jednak okazuje się, że nie tylko ja dostrzegam w polskiej społeczności znacznie większy niż obecny stan by na to wskazywał, potencjał. Taką wiadomość dostałem wczoraj:

Selection_999(270).png

Już jakiś czas temu niemałe grono "Steemowych wielorybów" zrozumiało, że kluczem do wzrostu społeczności na Steemit jest wzrost małych społeczności. Obecnie na Steemit jest około (szacuję) 500 Polaków. Nie widzę żadnych powodów, dlaczego do końca roku nie miało by nas tutaj być 10-20 razy tyle.

@jrcornel i @donkeypong chcą stymulować ten wzrost, jednak by oni mogli pomóc osobom piszączym po polsku, potrzebuja pomocy od samych polaków, by ktoś był wstanie na bieżąco sugerować im Polskie posty do głosowania :)

Kto jest potrzebny

Potrzebne są dwie osoby, zdrowo uzależnione od Steema, które dosłownie chłoną wszystkie teksty na steemit napisane po polsku. Te dwie osoby, będą miały obowiązek i przywilej sugerowania postów do głosowania wcześniej wymienionym przyjacielom polskiej społeczności. Konsekwencja decyzji tych osób będzię często znaczne zwiększenie wartości postów sugerowanych do głosowania.

Transparencja, Wpływ, Odpowiedzialność

Gdy @jrcornel się do mnie zgłosił, nie prosił mnie o napisanie tego posta, a raczej wskazanie takich kuratorów. Równie dobrze mógłbym wskazać siebie i jeszcze kogoś i cieszyć się z jeszcze większego wpływu na to co będzie popularne na polskim tagu.

https://media.tenor.com/images/4c3b395bb7e3b40b780ac97f287b6ab3/tenor.gif

Wydaje mi się jednak, że właściwym (a także znacznie trudniejszym) sposobem jest próba nominowania takich kuratorów przez samą polską społeczność. Nie mam pojęcia jakimi kryteriami powinniśmy się kierować podczas wyboru takich osób, ale wierzę w siłę i mądrość polskiej społeczności, dlatego wydaje mi się, że powinniśmy postarać się wybrać takie osoby w sposób otwarty, by w przyszłości móc z łatwością unknąć zarzutów, że na Steemit rządzą gangi censorskie, bowiem wybrane osoby powinny mieć mandat do działania od całej polskiej społeczności :)

Dyskusja

Jaki według mnie powinien być dobry kurator treści?

  • powinien być uczciwy
  • powinien być obiektywny
  • powinien mieć dobre oko do wartościowych treści
  • powinien mieć czas na swoją wolontaryjną pracą (czytanie wszystkich postów z tagu #polish troche trwa)

To są tylko cechy, które wydają się być ważne według mnie. Jestem pewien, że każdy z was ma podobną listę w swojej głowie, więc zachęcam do tego by tymi przemyśleniami podzielić się z nami wszystkimi w komentarzach.

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem może być kadencyjność takich stanowisk. Być może miesiąc, a być może nawet tylko tydzień, po czym następowała by zmiana i wybór nowych osób - sam nie wiem, ciekaw jestem waszych opini.

Nominacje

Kto powinien być jednym z dwóch nominowanych polskich kuratorów? Jeżeli wiesz, kto jest idealny na to stanowisko, napisz proszę nick tej osoby w komentarzu, być może ta osoba faktycznie chciałaby się tym zajmować wiedząć, że ma poparcie.

Jeżeli wiesz, że sam jesteś osobą, która świetnie nadaje się do tej roboty, zgłoś sam siebie uzasadniając dlaczego uważasz, ze jesteś właściwą osobą do tej roboty :)


PS.

Nie chcę ryzykować tego, że poprzez brak porozumienia nie damy radę wybrać dwóch osób. Trzeba pamiętać, że brak decyzji i ewentualne nie wybranie kuratorów będzie skutkowało brakiej wsparcia z zewnątrz. Dlatego wydaję mi się, że powinniśmy ustalić sobie jakieś ramy czasowe na podjęcie dezycji, np. 1 tydzień.