Nagrody za tworzenie treści vs. nagrody w grach. Czyli czego Steem mógłby się nauczyć od gier.

W tym artykule nie będzie za wiele odpowiedzi - raczej bardzo dużo pytań. Materiał ten jednak powstaje po inspiracji materiałem filmowym od TVGRYpl:


W materiale tym (którego obejrzenie bardzo polecam), m.in. jest wymieniane w jaki sposób rozdawanie nagród... kompletnie nie działa. Opisze słownie dwa przypadki:

a) Dostałeś za swój post na Steem $0.06? Racjonalnie rzecz biorąc, powinieneś się cieszyć, bowiem publikujac dokładnie ten sam tekst w każdym innym social media, dostałbyś dokładnie NIC. Jednak ty nie czujesz się szczęśliwy, bo "dostałeś coś"... czujesz się co najmniej rozczarowany takim obrotem sprawy.

b) Innym przykładem niech będzie @dpc, który... nie lubi Steem, bo w pierwszym swoim poście dostał za dużo:

Selection_999(124).png

Mamy więc tutaj dwa przypadki... jeden, gdy ktoś dostał za mało, drugi... gdy ktoś dostał za dużo. Oba te przypadki były także omawiane w zalinkowanym materiale video... a to podsunęło mi myśl... że pewnie, można było by dopasować wiele innych problemów tam wymienionych, do tych, które mamy tutaj.

Które jeszcze problemy wymienione w filmie występują też według Was na Steem? A może przychodzi Ci na myśl jeszcze coś innego?

To nad czym się zastanawiam, to jak musiałby działać Steem, by był bardziej jak gra... która daje więcej satysfakcji i radności?