@noisy w gościach u Biznesmena, YouTubera z 100K subów na koncie. Część pierwsza. Nie ostatnia?

Jakoś tak wyszło, że miałem ostatnio okazję rozmawiać na Facebooku z Karolem - właścicielem YouTube'owego kanału Biznesmen. Od słowa do słowa, jako że Karol jest Twórcą, który w dodatku interesuje się kryptowalutami... wspomniałem mu o Steemit (plotki głoszą, że podobno ktoś w tym roku przeprowadził ze mną rozmowę, która na temat Steemit nie zeszła. Dowodów jednak brak).

Tak czy inaczej, Karol się zainteresował. Plan był nawet taki, by nakręcić wspólnie odcinek, który byłby w całości poświęcony Steem i Steemit. Biorąc jednak pod uwagę dość młodą i sporą widownie Karola, postanowiliśmy najpierw nagrać coś bardziej ogólnego.

Nagraliśmy za jednym razem trochę więcej materiału na temat blockchain, bitcoina, kryptowalut... więc jeżeli odbiór publiczności będzie dobry, nie wykluczone, że na owym kanale pojawią się kolejne filmy z moją osobą.

Kim jest Karol i kto jest "typowym odbiorcą" kanału Biznesmen?

Śmiało mogę powiedzieć, że Karol o dzisiejszej młodzieży wie prawdopodobnie dużo więcej niż ja :) Stworzenie jakiegokolwiek materiału dla "takiego targetu" od początku wydawało mi się sporym wyzwaniem. "Czy to na pewno dobry pomysł?" - pytałem nie tylko siebie, lecz także kilka osób na naszym czacie.

Z początku miałem obawę wysątpienia na kanale z nazwą, która w bezpośredni sposób nawiązuje do finansów. Jeżeli trochę mnie znasz, to wiesz, że publicznie staram się raczej unikać wszelkich rozmów o cenach, sposobach na zarobek, itd. Zawsze sam wolę skupiać się na technologii i potencjale z tym związanym.

Gdy jednak obejrzałem kilkadziesiąt filmów Karola z jego kanału (tzw. research :)), stwierdziłem jednak, że pomimo czasami lekko kontrowersyjnych tematów... mówi on w większości z sensem :) Jednocześnie, posiada on nie małą liczbę dość młodych odbiorców - więc stwierdziłem, że w sumie to nie głupi pomysł, by postarać się dotrzeć z rzetelnymi informacjami właśnie do ludzi młodych.

UWAGA: O ile potem się jakoś rozkręca, to gdy słucham początku w moim wykonaniu to trochę z zawstydzeniem zamykam oczy. Trochę to dziwnie wyszło, bowiem na początku zrozumiałem z kontekstu, że Karol bardziej potnie ten materiał... stąd m.in. przedstawiam się 2 razy :D No nic. Śmiesznie wyszło, ja się też nauczyłem, by o takie rzeczy na przyszłość pytać (to się nazywa zdobywanie doświadczenia) :)

Film


Szczegóły, dla ciekawskich

Jeżeli o całej akcji nie słyszałeś, mam dla Ciebie kilka linków. To natomiast co powinno Ciebie zaciekawić, to... jaki bład popełniali Steemianie, których środki wtedy były zagrożone.

Faktem jest to, że Steem to nie jest zwykła strona. Z punktu widzenia bezpieczeństwa - bliżej jej do banku niż do Facebooka. To właśnie dlatego powinieneś poświęcić trochę czasu na zrozumienie w jaki sposób upewnić się, że używasz swojego konta bezpiecznie. Dla własnego bezpieczeństwa, zapoznaj się proszę z artykułami, które po tamtym wydarzeniu stworzyłem, by nieco uświadomić użytkowników jak działają pewne mechanizmy oraz jak ich używać:

  1. What is the difference between a password and a private key(s) on Steemit? How to make your account more secure, by using them correctly.
  2. Public and Private Keys - how they are used by Steem, making all of these possible?
  3. How to generate all Steem user's keys from master password, without a Steemit website, being OFFLINE
  4. How to set own password, which is not generated by Steemit

50% zarobków z tego wpisu, zostanie przekazane Karolowi :)