Steem Meetup w Krakowie! Ogłaszam stworzenie funduszu wsparcia, mającego na celu pomoc w pokryciu kosztów podróży na SteemMeetup w Krakowie :)

Steem.png

Jak być może obiło Ci się o uszy, 24 stycznia organizowane jest kolejne spotkanie w ramach Crypto@Cracow. Tym razem głównym i jedynym tematem spotkanie będzie Steem i jego ekosystem.

Więcej na temat tego spotkania możesz przeczytać w:

Natomiast zapisać się na ten darmowy Meetup możesz zrobić za pomocą strony:

  • https://www.meetup.com/Crypto-Cracow/events/246551981/

Skąd pomysł na Fundusz Wsparcia SteemMeetupowych Podróży?

Czasem tak bywa, że najlepsze pomysły do głowy wpadają same. Nie wiem jeszcze, czy ten jest dobry, fakem jest też, że do głowy nie wpadł mi sam :) Wczoraj zacząłem informować ludzi o zbliżającym się spotkaniu, a tym samym na discordzie Steemit Polska, wywiązała się taka oto dyskusja:

Po inspirujących słowach @olo2552, przypomniała mi się inna inicjatywa, która miała miejsce przy okazji organizacji SteemFest i SteemFest2 - a mianowicie Travel Reimbursement Fund. Wówczas wysokość wsparcia zależała od długości udokumentowanej biletem podróży:

Jestem pewien, że takie wsparcie na pewno pomogło wielu osobom dotrzeć na miejsce. Zatem, czemu by nie spróbować zorganizować czegoś podobnego? :)

Zasada działania Funduszu Wsparcia SteemMeetupowych Podróży

Oficjalny SteemFest był dotowany m.in. przez Steemit Inc., stąd można było założyć określony budżet na potrzeby Travel Reimbursement Fund.

Tutaj sytuacja jest inna, co jednak nie jest takim wielkim problemem, gdyż szacowane koszta podróży będą zdecydowanie niższe... wszakże cały Meetup jest po polsku, więc raczej zainteresuje głównie osoby zamieszkałe w granicach naszego kraju :)

Forma i zasady udzielenia wsparcia

Formą wsparcia będzie mój głos, który na chwile obecną jest warty ok $20. Faktem jest to, że przy obecnych cenach SBD głos ten defacto jest warty kilka razy więcej. Nie jestem w stanie zagwaranować ceny STEEM ani SBD, a tym samym nie jestem w stanie zagwarantować jakiej wartości będzie mój głos... niemniej jednak z pewnym prawdopodobieństwem możemy szacować, że nie powinno to być 0 :)

Siłę swojego głosu będę uzależniał od przebytej udokumentowanej biletem odległości podróży, w ten sposób, by najwięcej wsparcia uzyskały osoby, które na podróż wydadzą najwięcej.

By otrzymać wsparcie, będzie trzeba napisać osobny post na Steemit, zawierający:

  • tag #steem-krakow
  • swoje selfie z Meetupu - tak, by wszyscy mieli pewność, że dotarłeś na miejsce
  • zdjęcie swojego biletu, w którym wyraźnie widać:
    • koszt i trasę podróży
    • datę przejazdu
  • taki post powinien być też opublikowany jako 50/50 - by przy zawyżonej cenie SBD, zmaksymalizować wartość nagrody za post.

część nie obowiązkowa, lecz zalecana:

  • krótką relację z meetupu - ta część powinna Ci pomóc przekonać inne osoby, że warto zagłosować na Twój post :)

A co z kosztami noclegu?

Z racji planowego After Party wiele osób zapewne dojdzie do wniosku, że powrót tego samego dnia byłby trudny, bądź niewykonalny. Czy zatem przyjezdni skazani są na dodatkowe koszta związane z noclegiem? Niekoniecznie...

Co prawda organizacja ludziom noclegu wykracza daleko poza moje możliwości, nie mniej jednak... warto przypomnieć, że od zawsze naszą największą siłą była nasza społeczność... więc może chciałbym zasugerować, by ludzie spróbowali się sami zorganizować w ramach czegoś w rodzaju...

Couch Surfing

"Kanapowe Surfowanie" - to potoczne określenie opisujące użyczanie komuś będącemu w podróży za darmo swojej kanapy/łóżka/pokoju, wedle określonych przez siebie zasad. Sam miałem kiedyś tak okazję spędzić 5 dni w bardzo drogim Oslo, gdy jechałem na Steem Hackaton 2016 (Poznał jeden prosty trick i oszczędził ponad 1000 zł! - hotelarze go nienawidzą!).

Istnieje całe środowisko, które wspiera się w ten sposób i które jest skupione w okół serwisu CouchSurfing.com. Można postarać się znaleźć tam swojego gospodarza :)

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to świetny sposób na poznawanie nowych osób, bądź umacnianie relacji ze znajomymi, których wcześniej znaliśmy tylko z internetu :)

Oczywiście, zastrzegam, że każdy sam musi ocenić się, czy będzie nocował u osoby godnej zaufania

Steem Couch Surfing :)

Co ciekawe, nie trzeba koniecznie szukać wsparcia w zewnętrznych serwisach. Moża masz dobre relację z innym Steemianinem, który mieszka w Krakowie a którego chciałbyś poznać osobiście? Może warto go zapytać, czy mógłby Cię przenocować? :)

Czy to jest wykonalne? Jak najbardziej! Dowodem niech będzie, ta dyskusja z discorda Steemit Polska, w której jak widać, dwie osoby już się dogadały :)

Selection_006.png Dlaczego wymazałem nick gospodarza? Bowiem nie chcę sugerować, by wszyscy spali u niego :)

Oczywiście, zastrzegam, że każdy sam musi ocenić się, czy będzie nocował u osoby godnej zaufania.

Kogo można spodziewać się na Meetupie?

Swoją obecność zapowiedzieli m.in.: @mowilimi @jamzed @bartosz546 @whyduck @jestemkioskiem @mys @jacekw @olo2552 @k0dlaty

Być może będą także: @carrioner @unknow @sisters

Oraz ponad 90 innych osób.

Kogo jeszcze dopisać na listę? :)