Taki pomysł mi wpadł: SteemCodeReaders :)

Znacie mnie - cały czas mówię, że edukacja i nauka to klucz do sukcesu i a na pewno jedyny pewny sposó na zarobienie w branży blockchainowej - poprzez monetyzacje swojej wiedzy.

 źródło obrazka

Czasami zaglądam sobie w kod Steem oraz Steemit. Uważam, że bardzo dużo sie dzięki temu nauczyłem, nie tylko o działaniu samego Steem'a, ale na temat blockchainów w ogóle.

Niedalej jak 2 dni temu, zauważyłem pewną nieudokumentowaną funkcjonalność, którą Steem posiada, a na którą użytkownicy Steemit czekają od miesięcy - jutro będzie o tym wpis z konta @noisy - myślę, że wartość jutrzejszego posta będzie dowodem na to jak bardzo opłacalne może być zaglądanie w kod źródłowy :) No ale do rzeczy...

Steem Code Readers

Skoro sobie taki kod czytam, to czemu miałbym to robić sam, albo tylko dla siebie? Czytanie kodu i eksperymentowanie z nim jest czasami dość trudne. Czytanie swojego kodu (po pewnym czasie) potrafi być wyzwanie a czytanie kodu obcego... sami wiecie :)

Dla programistów, geeków i innych szalonych osob

Na #polish jest już naprawdę sporo programistów, dlatego wychodzę z taką propozycja do Polskiej społeczności - zobaczymy, czy zebrało by się kilku chętnych :)

Jak to miało by wyglądać?

Z pomocą narzędzi takich jak jak Skype/Google Hangout, albo bardziej wydajnie Teamspeak/Discord/Mumble + tmate/asciinema, osoby zainteresowane o umówionej godzinie (np. raz w tygodniu) spotykały by się razem online, by razem czytać i omawiać kod.

Jedna osoba (na początku ja), brałbym na tapetę jeden moduł/plik/funkcjonalność. Omówienie kodu polegało by na omówieniu roli danego kodu w projekcie, co i po co robi, omówiłbym co jest dla mnie jasne, co wydało mi się bardzo ciekawe, albo co jest dla mnie kompletną zagadką. W tym czasie inne osoby biorący aktywny udział starały by się albo zadawać pytania, albo samodzielnie dopowiadać pewne rzeczy, które zauważyły.

Całość była by nagrywana, a może nawet livestreamowana, później wrzucana na Steemit w celach edukacyjnych.

Kiedy?

Z powodu innych zajęć, uważam że moglibyśmy spróbować z czymś takim pierwszym albo drugim tygodniu sierpnia.


Na razie myślę o tym jak o eksperymencie, ale dość łatwo potrafię sobie wyobrazić, że coś takiego mogło by się przerodzić w stały cykl... już nie tylko o Steemie, ale również i o innych blockchainowych projektach. Nie widziałbym też powodu, by po pewnym czasie nie zapraszać do takich sesji konkretnych programistów różnych projektów :)

Jak widzicie, sky is the limit :)